יצירתיות- פתרון מעורר מחשבה

כשיש לנו בעיה, לרוב אנחנו ישר רצות לפתור אותה. במרבית המקרים אנחנו נחפש אחרי פתרון אחד, כזה שיהיה ברור ומובן, ורצוי גם כזה שיהיה מהיר.


אבל כאן נשאלת השאלה- האם אי פעם עצרנו כדי לחשוב על כך שיש יותר מפתרון אחד? האם חשבנו על כך שאפשר להשתמש בצורת החשיבה שלנו כדי להגיע לפתרון או לכמה פתרונות?


לחשיבה הראשונה שאני רוצה לדבר עליה, קוראים חשיבה מסתעפת. מדובר בצורת חשיבה שאמורה לפתח אצלנו את האפשרות להיפתח ליותר מפתרון אחד, מבלי להיות שיפוטיים כלפי התוצאות האפשריות.


הנה דוגמה:


לדנה יש נטייה לשכוח איפה היא מניחה את המפתחות שלה. אחת הדרכים המצוינות לפתרון הבעיה הזו, היא באמצעות הנחת המפתחות במקום בלתי צפוי, מוזר וכזה שאין סיכוי שדנה תשכח מרוב שהוא יוצא דופן.


למשל, בתוך אחת הנעליים שלה. נכון, היא תרגיש אי נוחות קלה, אבל אין ספק שזה יגרום לה לזכור איפה המפתחות שלה נמצאים.


דרך נוספת המשתייכת לחשיבה מסתעפת, היא לחפש אחרי חיבורים בין כל מיני רעיונות, מחשבות או מצבים שלא עלה על דעתנו לקשר ביניהם.


למשל: דנה יכולה לחבר למפתחות שלה קופסת מסטיק, ככה שכל פעם שהיא תחפש אותם, היא תדע לחפש גם אחרי קופסת המסטיק ואולי הריח יעזור לה במקרה הזה.


עוד דרך למציאת פתרון, היא על ידי מציאה של כמה פתרונות. אם למשל דנה תשים לעצמה תזכורת בנייד לשעה שבה היא יודעת שהיא צריכה לקחת את המפתחות, יש סיכוי שהיא תתחיל לזכור לבדה איפה הניחה אותם. דנה יכולה לחבר את המפתחות למשהו שמרגש אותה, כמו תמונה ממקום או מתוך סיטואציה שגרמה לה להתרגשות גדולה. דנה יכולה לזמזם לעצמה שיר כשהיא מניחה את המפתחות ולקשר אותו למקום בו הם הונחו.


לסיכום, כשאנחנו רוצות לפתור בעיה, אנחנו יכולות לגשת לפתרון מתוך מקום פתוח, שמציב בפנינו כמה אפשרויות למציאת פתרון או כמה פתרונות. העיקר שנמצא את הדרך שלנו 😊אהבת את הפוסט? שתפי אותו בפייסבוק וכתבי לי מה חשבת עליו

20 צפיות

בואו נהיה חברים באינסטגרם:

בואו נאכל פנקייקים.jpg
מוקאפ לפלאנר.png
%D7%A9%D7%99%D7%94%D7%99%D7%94%20%D7%9C%
בואו נתכונן-01.jpg
  • Facebook
  • Instagram

@ כל הזכויות שמורות לסטודיו טל לוי עיצוב גרפי ומיתוג 2020

חלק מהעיצובים והתכנים המוצגים באתר זה וברשתות החברתיות הינם לצורך המחשה בלבד

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now